Tanita ile Vücut Analizi

TANITA 1923 yılında Japonya merkezli olarak kurulmuş bir tartı Firmasıdır. 1990 yılında Tokyo’da insanın vücut ağırlığı ve sağlığı arasındaki ilişkiyi incelemek amacı ile ” Best Weight Araştırma Merkezi” kurulmuştur, böylece sadece beslenme alanında değil, fiziksel aktivite, psikolojik stres ve sosyolojik faktörleri de içine alan konuyu geniş çaplı olarak incelemektedir. İlk yağ analizi yapan ürün 1992 yılında tanıtılmıştır. Japon Teknolojisi ve Kalitesi ile üretilen TANITA ürünlerinin Türkiye resmi temsilciliğini / distribütörlüğünü 1998 yılından bu yana Firmamız Tartı Medikal yapmaktadır.

Size Kilonuzu, Yağ Oranınızı, Vücut Sıvı Oranınızı, Kaslarınızın Ağırlığını, Kemik Ağırlığınızı, Fiziksel Aktivite Derecenizi, Günlük Kalori Miktarını (günlük alınacak kalori tavsiyesi), Metabolizma Yaşınızı, İç Organlar Çevresi Yağlanmaya ilişkin ratingi, İç Organlar Çevresi Yağlanmaya ilişkin değerlendirmeyi, Yetişkin ve çocuklar için olması gereken yağ oranları ile analiz sonucunu değerlendirmesini kısa süren bir analiz ile söyleyebilir.
Tanita Vücut analizi :
Total Vücut Analizi yapabilen Profesyonel bir üründür. Cihazın çalışma prensibi Bio Impadance Analisys’dir. 50 kHz elektrik akımı vücuda ayak elektrotları vasıtası ile gönderilir ve bu şekilde vücut analizi yapılır. Tartıtürkçe bilgisayar programları kullanılarak parametre zenginliği sağlanabilir.Cihaz kalibre edilebilir 270 kg kapasite ve 100 gr hassasiyete sahip tartıdır. Elektrotlar paslanmaz çeliktir. 2 yıl garantilidir.
RAPORLANACAK PARAMETRELER;

1. Toplam Vücut Ağırlığı (kg),
2. Body Mass Indeks,
3. Vücut Yağ Oranı (%),
4. Vücut Yağ Kütlesi (kg),
5. Vücut Yağsız Kütlesi (kg),
6. Protein bilgileri (kg),
7. Mineral bilgileri (kg),
8. Empedans (ohm),
9. Vücut Sıvı Oranı (%),
10.Bölgesel Kas Ağırlığı (kg),
11.Bel ve Kalça Oranı,
12.Kemik Mineral Ağırlıkları (kg),
13.Bazal Metabolizma Hızı Bilgileri (kcal),
14.Beden Yoğunluğu,
15.Fit.RATE,
16.İdeal Kilo (kg),
17.Obezite Derecesi (%),
18.Kişi için İdeal Değerler ile kıyaslama (Kilo,Yağ,Yağsız Ağırlık,BMI,Bel-Kalça,Sıvı,Protein,Mineral,Beden Yoğunluğu),
19.Hücre İçi Sıvı (kg),
20.Hücre Dışı Sıvı (kg),
21.Hücre Dışı Sıvı/Toplam Sıvı (Ödem) (%),
22.Vücut Tipi,
23.Soft Lean Mass (kg),
24.İskeletsel Kaslar (kg),
25.Toplam Sıvı Miktarı (kg),
26.Metabolizma Yaşı