Doldurma Tekniği

Kalıcı Kaş Makyajı

Kaşları seyrek olan,bozuk kaş şekli olan,kaşlarını gürleştirmek isteyen ya da kemoterapi sonrası kaşları dökülen kişilere uygulanır.Kalıcı kaş makyajı iki teknikle yapılır.Birincisi doldurma tekniği,ikincisi microblading(kıl tekniği) tekniğidir.

Doldurma Tekniği

Kaşlarda belirlenen  hattın içi doldurularak uygulanır.Kişiye aşama aşama nasıl uygulama yapıldığı gösterilerek onay alınırsa, kişi de sonuçtan memnun ayrılır. İşlemden sonra,kaşın bakımının nasıl yapılacağı ve dayanıklılık süresi hakkında kişi bilgilendirilmelidir.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanabilir?

.Belirli rahatsızlıklar sonucunda yüzünde deforme oluşmuş kişilere(Vitiligo,saçkıran,kanser vakaları,alopesi hastaları,titreme hastalığı)

.Kaşları seyrek,açık renk olan kişilere,

.Makyaj malzemesine karşı alerjisi olan kişilere,

.Çalışan,vakti kısıtlı olan kişilere,

.Kirpikleri seyrek olan kişilere,

.Sporculara,

.Yüzünde asimetri olan kişilere,

.Göz bozukluğu olan kişilere,

.Yaşamında sürekli iyi görünmek zorunda olan kişilere,

.Gözleri küçük olan kişilere uygulanabilir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır?

Kalıcı makyaj uygulaması sırasında hafif batma hissi hissedilir.Kişinin ağrı eşiği ve uygulayıcının el hafifliğine göre acı hissi değişir.Acı hissetmemek için lokal anestezik kremler kullanmak en uygun olanıdır.Anestezi için 45-60 dk beklemek yeterlidir.Uygulama ise,kişinin hassasiyetine,cildin yapısına bağlı olarak ½-1 saat sürer.

Kalıcı makyajda iğne ucu renk karışımına batırılarak deri altına uygulanır.Uygulama sonrası kişi normal yaşantısına dönebilir.Bir hafta on gün sonra kabuklanmalar döküldükten sonra,doğal renge kavuşulur.Uygulamanın tam anlamıyla kalıcı olması için, kişinin yüzeyi önerilen kremle nemli tutması,UV ışınlarına ve solaryuma maruz kalmaması gerekmektedir.İstenilen her rengi elde etmek mümkündür.Kişinin ten ve saç rengine uygun renk elde edilmelidir.